Czytamy Wyspiańskiego

29 września br. w czytelni biblioteki Technikum nr 1 Ekonomicznego odbył się konkurs zorganizowany w ramach projektu #czytamwckziu. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować i przeczytać wybrany przez siebie fragment z bogatej twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 64 (9 z Technikum nr 1, 3 z Technikum nr 3 oraz 4 z Technikum nr 7).

Jury z uwagą wysłuchało wszystkich prezentacji oceniając przede wszystkim dykcję, dobór tekstu oraz jego interpretację. Po naradzie przyznano trzy nagrody:

I miejsce – Wiktoria Szymanek z Technikum nr 7;

II miejsce – Angelika Gidek z Technikum nr 1;

III miejsce – Dominika Piotrowska z Technikum nr 3.

Ponadto jury wyróżniło pięć osób: Milenę Widawską, Maksymiliana Prokopa, Paulinę Kyć i Patrycję Kwaśną z Technikum nr 1 oraz Judytę Maj z Technikum nr 3.

Konkurs odbył się w dzień, który od 2010 roku jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Organizatorki – mgr Urszula Gbyl i mgr Iwona Paliga – podkreśliły to symboliczne znaczenie konkursu i zaprosiły wszystkich do następnego wspólnego czytania.

Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia w galerii.

Zse1
juniormedia
biblioteka sosnowiec