Młodzieżowe Koło Teatralne

Powstało w latach 60., działało do początku lat 90.

Reaktywowane w roku szkolnym 2001/2002 z inicjatywy pani Urszuli Gbyl i Elżbiety Węgrzyńskiej działa do chwili obecnej.

Obecnie jego opiekunkami są panie: mgr Sonia David  i mgr Izabela Stefańska.

Przez te lata istnienia odnosiło wiele sukcesów:

- II miejsce w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Teatralnego za fragment „Zemsty” Aleksandra Fredry,

- III miejsce w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Teatralnego za fragment „Antygony” Sofoklesa,

- I miejsce w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Teatralnego za fragment „Szkoły żon” Moliera,

- wyróżnienie na Miejskim Konkursie Małych Form Teatralnych za przedstawienie „Oto Polska właśnie” na motywach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego,

- I miejsce w eliminacjach regionalnych XXXV Jubileuszowego Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych
w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne oraz nagroda indywidualna za przedstawienie "Moja żona Penelopa",

- II miejsce w eliminacjach regionalnych III Wojewódzkiego Konkursu na małą formę teatralną o charakterze profilaktycznym za przedstawienie "Wojownicy śnią najlepiej" (scenariusz własny).

Członkowie koła zwyciężali również w konkursach recytatorskich lub byli ich laureatami.

W roku szkolnym 2019/2020 w skutek pandemii. Młodzieżowe Koło Teatralne przeniosło się do świata wirtualnego. Dalej spotykaliśmy się na próbach, a zwięczeniem naszej pracy było nagranie przedstawienia pt.: "Bal" autorstwa pani Elżbiety Pietrzykowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia: https://bit.ly/3hQIyuD

Koło Teatralne dalej działa prężnie , zajęcia odbywają się cyklicznie co tydzień. Młodzi adepci, jeśli nie przygotowują przedstawienia, mają ćwiczenia dykcyjne: ćwiczenia do których może zajrzeć każdy z Was i poćwiczyć.

Przede wszystkim jednak uczymy się pracy zespołowej i współżycia w grupie.