Notice: Undefined index: option in /home/bibliotei/www/components/com_content/views/article/view.html.php on line 180

Notice: Undefined index: option in /home/bibliotei/www/components/com_content/views/article/view.html.php on line 188

Gazetka "Śmiało!"

Gazetka szkolna "Śmiało"

Pierwszy numer gazetki „Śmiało” ukazał się w grudniu 1991 roku z inicjatywy pani Wandy Bełzy.

Obecnie jej opiekunkami są: mgr Sonia David i mgr Izabela Stefańska

Ukazuje się nieprzerwanie od 24 lat. Przeszła długą drogę: od maszyny do pisania aż do internetu, od czarno-białej szaty graficznej po błyszczące kolorami strony. Przez jej łamy przewinęło się kilkudziesięciu młodych redaktorów, więc jej charakter zmieniał się z każdym rocznikiem. Z typowo informacyjnego medium stała się publicystyczną formą, gdzie każdy z uczniów może pisać o tym co go interesuje. Dokumentuje również życie szkolne.

Od roku szkolnego 2010/2011 redakcja gazetki uczestniczy w projekcie edukacyjnym Junior Media, którego organizatorem jest Grupa Wydawnicza Polskapresse.

skanowanie0001

juniormedia0001dyplom0002pomn

Od 25 do 31 sierpnia 2011 roku uczestniczyliśmy (jako jedna z 9 redakcji szkolnych w całej Polsce) w Letniej Szkole Junior Media w ośrodku sportowo-rekreacyjnym Solpark w Kleszczowie (woj. łódzkie).

0d roku szkolnego 2023/2024 Gazetka Śmiało rozpozęła nowy etap. Zakończyliśmy współpracę z Junior Media i zaczeliśmi samodziene działanie. Wyniki naszej pracy możecie ogladać na szkolnej stronie Technikum nr 1 w zakładce "Gazetka Śmiało".

Zapraszamy do współtworzenia.